Orvosság: a házi kedvenc
Depresszióban vagy fizikai betegségben szenvedsz? Akkor szükséged van egy háziállatra.
Az állatok sok olyan ember esetében bizonyultak gyógyhatásúnak, akiknél az orvosok, a pszichiáterek már rég feladták a reményt. Vajon mi lehet az édes szőrmókok titka?
A választ természetükben kell keresni: a melegség, nyitottság, önzetlenség minden emberi betegséget enyhít. Amerikában számos hajléktalanoknak vagy árva gyermeknek fenntartott intézetben, illetve pszichiátriai kórházakban egyre-másra tűnnek fel a kutyák, macskák, tengerimalacok, hörcsögök, papagájok stb.
Az orvosok szerint a fent említett intézményekkel az a gond, hogy ezeken a helyeken az emberek elszigetelõdnek. Sokan már felelősségérzetüket is elvesztették. Így a kedvenc – akire vigyázni kell, de simogatni és kényeztetni is lehet – ideális az ilyen személyek számára. A kutyák például önzetlenül tudnak szeretni. Kis figyelmet kérnek cserébe, de mikor azt megkapták, akkor nagyon hálásak tudnak lenni. Az orvosok nagy része azért kétkedéssel fogadja ezt az új gyógymódot. Sokan azt tartják, az állatok csupán megtörik a magába zárkózott ember hallgatását, és így azok elkezdenek kommunikálni a külvilággal. Valóban, sok esetben az állat jelenléte segít, de nem oldja meg a problémát.
Tanulmányok azt mutatják, hogy egy háziállat fizikailag is kedvezően befolyásolhatja gazdáját. A kutyás, macskás emberek vérnyomása általában alacsonyabb. A szőrmókok simogatása nemcsak az állatot, de a gazdát is megnyugtatja, a vérnyomás pedig csökken. A szívátültetésen átesett betegek túlélési esélyei háromszor megnőnek, ha otthon egy házi kedvenc várja őket. Az magányos emberek életében is űrt töltenek be a kedvencek. Az idősek gyakran hasznavehetetlennek, feleslegesnek érzik magukat. Ez az érzés sokszor depresszióba torkoll. A gondoskodást igénylő jószág betölti az űrt, és vidámabbá teszi az idősek életét. |